Mydła naturalne – bezpieczna pielęgnacja ciała

ByAdam

Mydła naturalne – bezpieczna pielęgnacja ciała

Podstawową czynnością higieniczną każdego człowieka jest regularne mycie się. Współcześnie poszukujemy naturalnych środków myjących, nie zawierających sztucznych i chemicznych dodatków. Celem jest nie tylko dokładne umycie skóry, ale i nawilżenie jej oraz ochrona. Takie efekty zapewniają mydła naturalne z www.bee.pl, które są bezpieczne i dobrze tolerowane przez skórę, przy czym cechują się wysoką skutecznością w usuwaniu zanieczyszczeń z powierzchni ciała. Obecnie mamy spory wybór wzorów i zapachów takich mydeł, popularnością cieszą się też ręcznie robione, niestereotypowe kostki.

Wybór mydła naturalnego

Wybierając dobre mydło powinniśmy zwrócić uwagę na jego:

  • jakość i skład – wszystkie składniki powinny być naturalne, przyjazne środowisku, a więc i naszemu ciału
  • bezpieczeństwo – naturalne mydło nie powinno uczulać ani podrażniać skóry
  • skuteczność – funkcja dokładnego mycia jest w końcu podstawą takich produktów.

Dodatkową zaletą będzie przyjemny zapach mydła, który pozostanie na skórze na dłużej. Na szczęście naturalne składniki zapachowe mają to do siebie, że potrafią utrzymywać się na ciele przez pewien czas. Na jakie konkretnie związki aktywne należy zwracać uwagę wybierając mydło? Dobrze sprawdzą się: wyciągi roślinne (z nagietka, ryżu czy wiesiołka), miód, oleje roślinne, aloes, mleko kozie czy gliceryna. Posiadacze cery tłustej powinni sięgać po mydła z glinkami, węglem aktywnym lub olejkami eterycznymi, natomiast przy skórze wrażliwej wskazane jest unikanie olejków eterycznych.

Innowacyjnym zastosowaniem wielu mydeł naturalnych jest pielęgnacja włosów. Delikatne, dobrze myjące składniki sprawdzą się nie tylko na ciele, ale i twarzy czy włosach. Wówczas warto znaleźć mydło z dodatkiem olejku rycynowego. Mężczyźni mogą używać go do mycia zarostu, w tym także dłuższej brody.

Dla kogo mydło naturalne?

Mydła naturalne są nieco droższe niż ich zwykłe, ogólnie dostępne zamienniki, przez co wiele osób rezygnuje z wyboru właśnie ich. To duży błąd, ponieważ zwykłe mydła mogą przesuszać skórę, odwadniać ją i podrażniać. Dłużej używane mogą nawet powodować jej pękanie (u osób bardzo wrażliwych, ze skórą alergiczną). Ekologiczne mydła są dobrym rozwiązaniem dla każdego, bez względu na płeć, wiek czy stan skóry. Sprawdzą się nawet u osób ze skórą atopową i nadwrażliwą, skłonną do silnego reagowania na kosmetyki myjące. W związku z dużym bezpieczeństwem naturalnych składników aktywnych mogą być stosowane nawet przez dzieci czy osoby starsze, których skóra jest wyjątkowo delikatna.

 

About the author

Adam administrator